St. John The Baptist Ukrainian Catholic Church in Newark NJ

Бл. Вікторіан Кальво Лозано (1896-1936)

Народився 23 грудня 1896 р. в Орче (провінція Гвадалахара). Любив читати духовні книжки, це спонукало його думати про навчання, щоб стати священиком або братом. Але вік, нерозуміння родини та матеріальна бідність не дозволили йому на навчання.

31 березня 1919 р., ні з ким не попрощавшись, Віктор залишив свій дім і родину. На ліжку залишив лист, в якому пояснив, що залишив родину, щоб стати редемптористом. 13 листопада 1920 р. склав обіти як брат в Нава дель Рей, прийнявши ім’я Вікторіан. В 1921 році його скерували до спільноти в Квенці, де працював на городі, в захристії та на фірті. В 1928 р. зголосився на місії до Китаю. Був людиною тихою, але глибокою. Хоча не закінчив ніякої школи, але мав добре культурне підґрунтя, а особливо у знанні аскетики. Настоятелі дозволили йому бути духівником для одної молодої жінки, для якої написав реколекційні науки та інші тексти. Вони збереглися як свідчення його виняткової харизми.

26 липня 1936 р. сховався разом із o. Юліаном Поцо в домі знайомих. 31 липня обоє сховались в семінарії. 10 серпня бр. Вікторіана вивели із семінарії із зв’язаними руками. Разом із o. Йосифом Ксаверієм Горостеррацем Хаунарена завели їх на цвинтар в Квенці, де жорстоко замордували. Там в тиші віддали своє життя Христові Відкупителеві, не відрікаючись своєї віри і свого монашого покликання.

13 жовтня 2013 року в місті Таррагона, Іспанія, відбулась беатифікація шести іспанських мучеників редемптористів: о. Йосифа Ксаверія Горостерраци і п’ятьох співбратів. 20 грудня 2012 р. Папа Венедикт XVI підписав декрет про їх мучеництво. Свято беатифікації великої групи понад 500 іспанських мучеників провів кардинал Анджело Амато, префект Конгрегації у справах святих і делегат Папи Франциска.


Нові блаженні належали до одної спільноти редемптористів у Квенка, яка відзначилась героїчною відвагою і апостольським запалом аж до віддання життя у важкі часи, позначені ілюзіями всемогутності великих тоталітарних систем. Нові мученики стали іконою монашої спільноти, згуртованої біля Христа Відкупителя, яка із запалом проповідує Євангеліє, тобто правдивою редемптористською спільнотою, яка є віддана справі Відкуплення. За прикладом перших мучеників християнства шість редемптористів показали своїм переслідувачам та всім учням Христовим виразне свідчення цілковитого віддання себе Богові і Церкві. Їхня євангельська лагідність є тихою, але дієвою обороною перед насиллям і переслідуванням, наочним прикладом послідовності і вірності до кінця. У цей Рік Віри іспанські мученики для всіх редемптористів стали прикладом святості і заохотою до життя в цілковитому віддані себе Богові і місійній справі Згромадження.

Днем їхньої літургічної пам’яті було визначено 6 листопада.

Молитва:

Боже, Отче наш, через хрест та самопосвяту Ти включив блаженного Йосифа Ксаверія і його співбратів (Киріака, Михайла, Юліана, Вікторіана та Петра) у таємницю Великого Відкуплення Твого Сина та вчинив їх через мучеництво вірними своїми свідками. Просимо Тебе за їхнім заступництвом, щоб ми були відважні у визнанні віри і щедрими в любові. Амінь.