St. John The Baptist Ukrainian Catholic Church in Newark NJ

Бл. Михайло Гоні Аріс (1902-1936)

Народився 27 квітня 1902 р. в Імаркоайн (провінція Наварра). Від дитинства хотів бути священиком. У 1913 р. вступив до ювенату редемптористів у Eспіно. 26 серпня 1920 р. склав обіти, а священичі свячення отримав в 1925 р. в Aсторзі.

Хоч мав слабке здоров’я та вроджену несміливість, однак проявив себе добрим і невтомним місіонером. Провів багато місій в Кантабрії, Андалузії i Галіції. Служив у спільнотах в Нава дель Рей (провінція Ваядолід), Гранаді, Барселоні, Сантандер i Віго. Його весела і товариська вдача та апостольська ревність і ентузіазм робили відкритими людські серця до сприйняття Євангелія.

У 1935 р. переїхав до Квенки, де був раніше як семінарист. Через хворобу легень проводив апостольську діяльність на місці в церкві св. Филипа Нері, перш за все служачи Літургії та сповідаючи людей. Тут його застало релігійне переслідування. Вже у травні був переслідуваний групою осіб, які атакували кожного ченця.

31 липня 1936 р. o. Михайло Гоні був затриманий міліцією разом із отцем Киріаком Олярте. Після вистрілів міліціонери залишили їх, аж поки ті не стекли кров’ю. Кажуть, що після поранення о. Михайло приповз до o. Киріака, щоб один одного підтримати та посповідатися перед відданням життя Відкупителеві. Здається, що його агонія тривала кілька годин. Обидва редемптористи були першими мучениками в місті Квенка.

13 жовтня 2013 року в місті Таррагона, Іспанія, відбулась беатифікація шести іспанських мучеників редемптористів: о. Йосифа Ксаверія Горостерраци і п’ятьох співбратів. 20 грудня 2012 р. Папа Венедикт XVI підписав декрет про їх мучеництво. Свято беатифікації великої групи понад 500 іспанських мучеників провів кардинал Анджело Амато, префект Конгрегації у справах святих і делегат Папи Франциска.


Нові блаженні належали до одної спільноти редемптористів у Квенка, яка відзначилась героїчною відвагою і апостольським запалом аж до віддання життя у важкі часи, позначені ілюзіями всемогутності великих тоталітарних систем. Нові мученики стали іконою монашої спільноти, згуртованої біля Христа Відкупителя, яка із запалом проповідує Євангеліє, тобто правдивою редемптористською спільнотою, яка є віддана справі Відкуплення. За прикладом перших мучеників християнства шість редемптористів показали своїм переслідувачам та всім учням Христовим виразне свідчення цілковитого віддання себе Богові і Церкві. Їхня євангельська лагідність є тихою, але дієвою обороною перед насиллям і переслідуванням, наочним прикладом послідовності і вірності до кінця. У цей Рік Віри іспанські мученики для всіх редемптористів стали прикладом святості і заохотою до життя в цілковитому віддані себе Богові і місійній справі Згромадження.

Днем їхньої літургічної пам’яті було визначено 6 листопада.

Молитва:

Боже, Отче наш, через хрест та самопосвяту Ти включив блаженного Йосифа Ксаверія і його співбратів (Киріака, Михайла, Юліана, Вікторіана та Петра) у таємницю Великого Відкуплення Твого Сина та вчинив їх через мучеництво вірними своїми свідками. Просимо Тебе за їхнім заступництвом, щоб ми були відважні у визнанні віри і щедрими в любові. Амінь.