St. John The Baptist Ukrainian Catholic Church in Newark NJ

Вівтарна дружина

Співучасть у церковному богослужінні – це найголовніше джерело надприродного життя. Зв'язок, що лучить душу з Церквою, а через неї з Христом, проявляється найбільше у співучасті людини в церковних богослужіннях, а участь у них найбільше спричиняється до розвитку надприродного життя…»
(Митр. Андрей Шептицький)

Від самих початків існування нашої парафії з 1907 р. було багато молодих хлопців, які приходили на Службу Божу. Згодом отці організували хлопців в єдину спільноту, після чого вони почали прислуговувати у храмі на церковних богослужіннях. Так власне і повстала спільнота Вівтарної Дружини.

Найвагоміше завдання Вівтарної Дружини – поставити у правильне русло молодого хлопця, дати йому змогу реалізувати себе як особистість, бути поруч Христа та Його Церкви.

У Вівтарній Дружині молода особа має можливість глибше усвідомити та пізнати всю суть церковних богослужень, та власними очима побачити велике дійство, Святу Літургію, те що відбувається у Святилищі (при вівтарі). Це дозволяє юним особам бути присутнім близько до вівтаря, що у свою чергу вимагає великої відповідальності та уваги – у такий спосіб виховуються та збагачуються духовно.