St. John The Baptist Ukrainian Catholic Church in Newark NJ

Матері в молитві

Слово Господнє, - вони повернуться з ворожої країни.
Слово Господнє, - діти твої повернуться у свої границі»
«Годі тобі вже ридати та голосити,
Хай очі твої вже сліз не проливають.
Є бо нагорода за біль твій, -
Є ще надія для потомства твого, -
(Єр. 31. 16-17)

Рух «Матері в молитві» почався в Англії у 1995 році. У той час дві бабусі – Вероніка та її братова Сандра, вирішили в особливий спосіб молитися за своїх дітей. Під час молитви, вони збагнули, що Ісус хоче, щоб усі матері поручили Йому опікуватися своїми дітьми, віддали Йому свій материнський біль, щоб Він зіслав своє благословення на їхніх дітей. Рух «Матері в молитві» поширився на цілий світ.

Весною 2008 р., з благословення Високопреосвященнішого Митрополита Кир Стефана Сороки і єпископа Кир Павла Хомницького така спільнота була заснована при церкві св. Івана Хрестителя. Вдадики найменували новостворену спільноту в честь Блаженного священномученика Миколая Чарнецького, мощі якого знаходяться в даному храмі. На спільну молитві матері збираються кожної першої п’ятниці місяця. Моляться за своїх дітей і онуків, за дітей в яких немає рідних, і за тих за яких ніхто не молиться. Спільна молитва наближає їх до Бога, що більше, Бог наближається до них і їхніх рідних, оскільки віра відкриває перед ними дорогу до Творця. На закінчення молитви в першу п’ятницю служиться Божественна Літургія, під час якої моляться в вищеподаних намірах.

Їхня дорога до Бога, як зрештою і кожної віруючої людини, складається з добрих діл: молитви, посту і милостині.

Молитва є одним крилом, а віра – другим, і вони підносять спільноту до неба. Молитва без віри така ж безглузда, як віра без молитви.

Піст є вираженням любові та відданості, прагненням принести в жертву земні блага, щоб здобути небесні.

Милостиня є яскравим прикладом того, що пам’ятаємо не тільки про себе, але перш за все – про своїх ближніх.

Крім молитви за своїх дітей, матері роблять конкретні діла милостині для потребуючих людей. Зокрема, час від часу, спільнота «Матері в молитві» організовує після Служби Божої в підвальному приміщенні сніданки для парафіян. Виручені кошти з цієї акції направляють на допомогу і милостиню найбільш потребуючим людям.

Дана спільнота є живою і діяльною як в житті парафії так і в цілому – в житті Церкви.

Молитва

Господи Ісусе, ми просимо Тебе благословити всіх нас і захистити Твоєю Пречистою Кров’ю, Щоб ніяке зло не змогло торкнутися нас, чи наших осель, бо ми смиренно стоїмо перед Тобою, як ті, що моляться за своїх дітей. Амінь.

Дорогий Ісусе, Твій погляд проникає в наші серця і бачить там біль. Ми приходимо, щоб поручити Тобі наших дітей. Ми знаємо, що Ти любиш їх значно більше, ніж ми. Просимо Тебе, захисти від лукавого і від усякого зла всіх нас, наші родини і нашу спільноту. Господи, ми знаємо, що Ти завжди отримуєш перемогу над злом, Тому дякуємо Тобі за Твій захист і Твою присутність тепер між нами. Амінь.